Nadchodzi zmiana taryfikatora na parkingach przy plażach. Cztery lokalizacje oferujące prawie 800 miejsc parkingowych

W dniu 24 czerwca, od poniedziałku, zostaną otworzone na nowo parkingi morskie znajdujące się w czterech różnych punktach. Około 800 miejsc parkingowych zostanie udostępnionych dla kierowców w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżek prowadzących do miejskich plaż. W tym roku wprowadzony zostanie taryfikator godzinowy, zaś opłata za cały dzień parkowania wyniesie 20 złotych. Te cztery miejsca parkingowe będą znajdować się blisko gdańskich plaż i będą zarządzane przez Fundację Społecznie Bezpieczni.

Parkingi nad morzem będą działać nieprzerwanie w tych samych czterech lokalizacjach w pobliżu gdańskich plaż, a zarządzać nimi będzie Fundacja Społecznie Bezpieczni. Dwie z nich będą znajdować się w Jelitkowie – przy ulicach Błękitnej i Kaplicznej. W Brzeźnie, parking będzie usytuowany przy ulicy Czarny Dwór, natomiast na Stogach – przy ulicy Nowotnej. Każdy z nich będzie czynny siedem dni w tygodniu, od 9:00 do 19:00.

W bieżącym roku, cennik parkowania na parkingach przy morzu będzie identyczny jak w Strefie Płatnego Parkowania, która również zacznie obowiązywać od 24 czerwca w Jelitkowie. Cennik będzie wyglądać następująco:

  • Pierwsza godzina – 3,90 zł
  • Druga godzina – 4,60 zł
  • Trzecia godzina – 5,50 zł
  • Każda kolejna godzina – 3,90 zł
  • Cały dzień – 20 zł
  • Do 15 minut – bezpłatnie

Osoby niepełnosprawne oznaczone identyfikatorem ‘N+’ wydanym przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni lub odpowiednik wydany przez innego zarządcę drogi będą zwolnione z opłaty za korzystanie z parkingów nadmorskich. Pojazdy elektryczne i hybrydowe plug-in (PHEV) będą mogły również korzystać z parkingu bezpłatnie. Potrzebna będzie niebieska naklejka na szybie pojazdu z symbolem EE, karta stawki zero dla pojazdów PHEV oraz zielona tablica rejestracyjna lub pokazanie pracownikowi obsługi gniazdka do ładowania samochodu przy wjeździe na parking.

Cały dochód ze sprzedaży biletów parkingowych w tym roku zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia dla ośrodka dla osób potrzebujących opieki w Gdańsku Przegalinie. Potrzebne są tam łóżka rehabilitacyjne, meble oraz niezbędne wyposażenie pomieszczeń i pokoi.