Najlepsze obroże dla amstaffa – jak wybrać obrożę dla silnego psa

Solidna obroża dla amstaffa to podstawa bezpiecznego spaceru. Amstaffy to bardzo silne psy, dlatego obroża dla Twojego psa powinna być starannie wykonana, wytrzymała, a jednocześnie możliwie jak najbardziej komfortowa dla pupila. Jakie cechy powinna mieć perfekcyjna obroża dla amstaffa?

Szeroka obroża dla amstaffa – jaki rozmiar obroży będzie odpowiedni

Amstaff to bardzo silny pies. Choć teoretycznie zalicza się go do psów średniej wielkości, kiedy mocno pociągnie za smycz na spacerze, potrzeba sporo wysiłku, by utrzymać kontrolę nad pupilem. W grę wchodzi bezpieczeństwo Twoje, Twojego psa, a często także innych psów. Choć american staffordshire terrier w odpowiedzialnych rękach nie powinien być psem agresywnym, nie da się ukryć, że wiele amstaffów ma problemy z akceptacją innych psów, zwłaszcza w przypadku samców.

Obroża dla silnego psa nie powinna być więc zbyt delikatna. Z drugiej jednak strony, zbyt szeroka obroża może być dla psa po prostu niewygodna. Komfort psa jest równie ważny – w innym wypadku pies może być nerwowy.

Optymalną szerokością obroży będzie ok. 2,5-3 cm. To dobry kompromis między solidnością obroży i wygodą dla psa. Odpowiedni rozmiar jest kluczowy, dlatego, choć niemal wszystkie obroże mają pewien zakres regulacji, po prostu zmierz swojego ulubieńca.

Idealna obroża dla Twojego ulubieńca

Twój pies będzie intensywnie korzystał ze swojej obroży, część psów nosi ją przez cały czas. Twój amstaff potrzebuje więc obroży, która będzie niezawodna, ale też jednocześnie przyjemna w dotyku.

Materiał jest kwestią gustu. Wiele osób lubi solidne i trwałe obroże dla Amstaffa wykonane ze skóry, jednak są one stosunkowo drogie, by przetrwały lata, potrzebują też odpowiedniej konserwacji. Obroże z grubej i mocnej taśmy są o wiele tańszym rozwiązaniem, a na pewno spełnią swoje zadanie – wykorzystuje się je zarówno do produkcji obroży dla małych buldożków, jak i wielkich dogów. Taśma może mieć różne kolory i wzory, które, choć nie są najważniejsze, mogą poprawić humor. Ważne jest wykończenie obroży – w codziennym użyciu o wiele lepiej sprawdzą się elementy metalowe.

Jaki typ obroży jest najlepszy dla amstaffa

Klasyczna regulowana obroża będzie dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji, pod warunkiem że będzie mieć solidne elementy regulujące, najlepiej metalowe.

Dla psa półzaciskowa obroża może mieć dużo zalet – uniemożliwia wydostanie się, a przy tym daje psu sygnał, że za mocno ciągnie, kiedy przestaje ładnie iść przy nodze.

Lepiej jednak zrezygnować z narzędzi awersyjnych, takich jak obroże zaciskowe i kolczatki. Twój amstaff o wiele szybciej i skutecznie nauczy się prawidłowego zachowania.

Zadbaj o waszą widoczność podczas wieczornych spacerów

Obroża może służyć nie tylko do przypięcia smyczy. To element, który może zwiększyć wasze bezpieczeństwo podczas wczesnoporannych i wieczornych spacerów. Amstaff to pies, który potrzebuje naprawdę długich spacerów, a wyjście po zmroku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem potrącenia przez samochód.

Rozwiązaniem może być świecąca w ciemności odblaskowa obroża. Dzięki niej Twój pies będzie widoczny z daleka.