piłka nożna

Trener Lechii Gdańsk potraktował porażkę bardzo osobiście

Trener Lechii Gdańsk nie krył niezadowolenia z kondycji swoich piłkarzy. Wprost powiedział, że go zawiedli. Zarzucił im również nieodpowiedzialne zachowanie. Co go tak rozwścieczyło?

Powodem negatywnego nastawienia trenera była ostatnia porażka Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla Ślązaków.

Lechia Gdańsk idzie na dno

Obecny sezon zdecydowanie nie jest najlepszym dla drużyny z Gdańska. Zauważają to zarówno kibice jak i zawodnicy. Fakt ten nie umknął również trenerowi, który jest po prostu wściekły. A czym w zasadzie podpadła Lechia?

O słabym wizerunku gdańszczan przesądziły wyniki. Obecnie team znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli i ma jedynie cztery punkty. W ostatnią sobotę pojawiła się jednak nadzieja, aby się odkuć. O wszystkim miało przesądzić spotkanie ze Śląskiem Wrocław.

Na początku zawodnicy z Gdańska przejęli przewagę. W zasadzie nie było to ich zasługą, bo mowa o golu samobójczym. Bez względu jednak na to, jaka to była bramka, wynik był na korzyść Lechii. Kibice i trener mieli nadzieję, że tym spotkaniem odzyskają dobre imię. Niestety, los spłatał figla.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Śląska Wrocław. Można więc sobie wyobrazić, jak bardzo zawiedzeni byli kibice oraz sami piłkarze.

Kliknij tutaj, aby być na bieżąco ze światem piłki nożnej.

Gdańszczanie kochają piłkę nożną

Lechia Gdańsk to jedna z najbardziej znanych drużyn w Polsce. Charakteryzuje się nie tylko swoją popularnością, ale także osiągnięciami. Piłkarze grający dla tego klubu zawsze wykazywali się wysokimi umiejętnościami i wręcz ognistym zapałem. Dzięki temu drużyna nieraz w brawurowy sposób wygrywała mecz.

Klub skupia również siebie duże grono wiernych kibiców. Duże grupy miłośników futbolu zbierają się na każdym meczu, aby dopingować swoim ukochanym barwom. Niestety ten medal ma też drugą stronę. Takie silne sportowe emocje przyciągają też pseudokibiców. Dlatego wśród sympatyków Lechii Gdańsk są również ci, którzy próbują swoje przywiązanie do klubu wyrazić przemocą.

Mimo wszelakich incydentów, piłka nożna stała się bardzo ważnym elementem gdańskiej kultury. Nawet ci, którzy nie interesują się piłką, znają najpopularniejszych zawodników drużyny oraz wiedzą co nie co o wynikach.