Nastolatkowie zorganizowali sobie strzelnicę na peronie PKM Brętowo

Grupa młodzieży zdecydowała się przekształcić peron PKM Brętowo w swoje własne poligon strzelecki. Używając wiatrówki, celowali do siebie i różnorodnych obiektów znajdujących się na stacji. Niestety, działania te doprowadziły do zniszczenia szklanej szyby windy, gdy jeden z nich oddał strzał w jej kierunku.

Kilka dni temu w godzinach wieczornych, czteroosobowa grupa młodych ludzi dotarła tramwajem na stację PKM Brętowo. Po opuszczeniu tramwaju, zaczęli swobodnie przechadzać się po peronie z pistoletem w ręku, który jak się okazało później, był wiatrówką.

Celowali z niej do siebie nawzajem oraz do różnych elementów wyposażenia przystanku. Jednakże, nie ograniczali się tylko do celowania. W pewnej chwili, jeden z nich oddał strzał w stronę szklanej szyby windy, powodując jej rozbicie.

Chociaż całą akcję udokumentowali na zdjęciach, nie zdawali sobie sprawy, że ich czyny były równocześnie rejestrowane przez system monitoringu.

Materiał wideo został przekazany do policji. Po zidentyfikowaniu sprawców, zostaną oni obciążeni kosztami naprawy powstałych szkód.

Warto zauważyć, że na terenie linii PKM znajduje się aż 400 kamer monitorujących przez całą dobę wszystko, co dzieje się na przystankach, torach i ich bezpośrednim sąsiedztwie.