Noc pełna dramatycznych zdarzeń w Gdańsku: dwa samochody zderzyły się z drzewami

Podczas nocy przechodzącej z soboty na niedziele, Gdańsk stał się miejscem dwóch poważnych kolizji drogowych. W obu przypadkach strażacy musieli interweniować, aby wydostać osoby poszkodowane z rozbitych aut.

Pierwsze niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na ulicy Kartuskiej, gdzie tuż po godzinie 1:00, samochód osobowy w nieznanych okolicznościach zjechał z jezdni i uderzył w drzewo znajdujące się na poboczu. Aby wydobyć kierowcę z uszkodzonego samochodu, strażacy musieli skorzystać z narzędzi hydraulicznych. Pogotowie przewiozło mężczyznę do szpitala w celu dalszej opieki medycznej.

Drugie tragiczne zdarzenie miało miejsce około godziny 4:00 na ulicy Spacerowej, gdzie kolejny samochód osobowy, również z nieustalonych powodów, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku tego wypadku dwie osoby odniosły poważne obrażenia i zostały przetransportowane do gdańskich szpitali. Pracownicy służb ratowniczych musieli również w tym przypadku skorzystać z narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić poszkodowanych z rozbitego pojazdu.

Obecnie, policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyn obu wypadków na terytorium Gdańska.