Policjanci odzyskali siedem samochodów podczas wielkiej akcji przeciwko szrotom

Celem intensywnej operacji, która objęła całe województwo pomorskie, było dokładne sprawdzenie 95 różnych miejsc zajmujących się złomowaniem oraz sprzedażą używanych części samochodowych, popularnie nazywanych szrotami. Policjanci skontrolowali również różnorodne warsztaty mechaniczne. Ta starannie zaplanowana i przeprowadzona akcja przyniosła znaczące efekty: udało się odzyskać aż siedem wcześniej skradzionych pojazdów.

Kiedy mówimy o złomowiskach samochodowych, wiele osób natychmiast myśli o podejrzanej działalności, jak ta przedstawiana w filmach sensacyjnych. Wyniki niedawnej akcji policji potwierdzają, że nie jest to tylko fantazja kinematografii. Wygląda na to, że wciąż istnieją takie miejsca, gdzie części pochodzące z wcześniej skradzionych samochodów są sprzedawane pod płaszczykiem legalnej działalności. Te niepokojące wyniki są rezultatem szeroko zakrojonej operacji prowadzonej przez policję na Pomorzu.

W tej operacji uczestniczyli detektywi z Sekcji do Walki z Przestępczością Samochodową, działającej w ramach Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W akcję zaangażowano również funkcjonariuszy z różnych jednostek – zarówno kryminalnych, prewencyjnych, jak i z ruchu drogowego, będących częścią miejskich oraz powiatowych komend na terenie całego województwa pomorskiego.