Nocna awantura z nożem na al. Hallera w Gdańsku

Wczoraj, tuż przed godziną 19:00, funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na gdańskiej alei gen. Józefa Hallera. Jak wynikało z informacji, jeden mężczyzna podczas sporu zaatakował drugiego nożem, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy udali się na miejsce incydentu, początkowo ustalili, że konflikt wybuchł pomiędzy dwoma mężczyznami pod wpływem alkoholu. W trakcie kłótni jeden z nich wyciągnął nóż i zadał ciosy drugiemu, który bronił się pałką – relacjonuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zdarzenie miało miejsce na al. gen. Józefa Hallera w Gdańsku, gdzie krótko przed godziną 19 doszło do ataku nożownika na innego mężczyznę, po czym sprawca uciekł. Pierwsze ustalenia mundurowych przybyłych na miejsce incydentu wskazują na to, że pomiędzy dwoma pijanymi osobnikami doszło do kłótni. Podczas niej jeden z nich wyciągnął nóż i zaatakował, a drugi bronił się pałką.

Podinsp. Magdalena Ciska z gdańskiej policji poinformowała, że pokrzywdzony mieszkaniec Gdańska, został przewieziony do szpitala z ranami od noża. Na szczęście, jego życie nie jest zagrożone. Podczas przeszukania okolicznych terenów, na ulicy Chrobrego, policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę z Gdańska. Przy nim znaleziono nóż, który prawdopodobnie był użyty podczas ataku. Zatrzymany także trafił do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Zarówno sprawca jak i ofiara po otrzymaniu pomocy medycznej opuścili placówkę zdrowia. 52-latek został następnie przetransportowany do policyjnego aresztu, gdzie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.