Nowy rok szkolny wprowadza zmiany w gdańskiej komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zapowiada kluczowe zmiany w organizacji lokalnej komunikacji miejskiej, które mają nastąpić po zakończeniu wakacji, a dokładnie w poniedziałek 4 września. Główne kierunki tych modyfikacji obejmują przede wszystkim rozszerzenie obszarów obsługiwanych na południowych terenach Gdańska oraz uruchomienie nowych tras komunikacyjnych do sąsiadujących miejscowości.

Przedstawicielka Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, Dagmara Szajda, poinformowała o planowanych po zakończeniu letniego okresu wakacyjnego zmianach dotyczących gdańskiego transportu miejskiego. Zgodnie z udzielonymi informacjami, linie tramwajowe numer 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 12 będą poddane niewielkim modyfikacjom rozkładów jazdy. Natomiast linie autobusowe oznaczone numerami 63 i 68 zakończą swoje funkcjonowanie.

Szajda zaznacza również, że wprowadzenie nowego przebiegu trasy dla linii 118 poprzez ulicę Człuchowską oraz otwarcie linii 176 do Borkowa to kroki skierowane na poprawę i rozbudowę sieci komunikacyjnej. Dodatkowo, zostanie zmieniona trasa linii 195, która teraz będzie kończyła swój bieg na pętli Łostowice Świętokrzyska. Tę linię będą obsługiwały wyłącznie minibusy elektryczne.

Linie autobusowe numer 127, 162, 199 i 269 powrócą do schematów jazdy obowiązujących w dni nauki szkolnej. W dni robocze będą także obowiązywać poprawione rozkłady dla linii tramwajowych. Sezonowe trasy autobusowe będą nadal działały, choć w nieco ograniczonym zakresie.

W kontekście rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, od poniedziałku do piątku będą obowiązywały rozkłady jazdy ustalone dla dni nauki szkolnej. Dotyczy to linii autobusowych o numerach: 127, 162, 199 i 269.

Dokładne informacje nt. planowanych zmian w komunikacji miejskiej Gdańska można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdańska.