Przygotowania do dużych wydarzeń na Polsat Plus Arena Gdańsk

Gdańskie centrum sportowo-rozrywkowe, Polsat Plus Arena, jest obecnie w gorączce przygotowań do nadchodzących dużych imprez. 8 września przestrzeń stadionu w Letnicy wypełni muzyka popularnej polskiej artystki Sanah, która da koncert w ramach swojego urodzinowego tournée „Uczta nad Ucztami”. Ponadto, 5 i 9 września to dni, kiedy Polsat Plus Arena Gdańsk stanie się miejscem Ceremonii Otwarcia oraz Zamknięcia VIII edycji międzynarodowego Konkursu EuroSkills.

Sanah, znana także jako Zuzanna Grabowska (ur. 1997 r. w Warszawie), zdobyła szerokie uznanie zwłaszcza wśród młodego pokolenia jako utalentowana gwiazda popu. Jej najnowsza trasa koncertowa, zatytułowana „Uczta nad Ucztami”, jest kulminacją jej artystycznych dokonań. Wcześniej, w 2022 roku, artystka cieszyła się sukcesem dwóch platynowych albumów oraz dwóch wyprzedanych tras koncertowych, w tym jednej z udziałem 50-osobowej Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i 30-osobowego chóru Silesian Chamber Choir Ad Libitum.

Wielbiciele artystki mogli zauważyć subtelne aluzje do jej marzeń o występie na stadionie. W najnowszym singlu Sanah, „najlepszy dzień w moim życiu”, można usłyszeć słowa: „(…) marzę wciąż o stadionie”. Również teledysk do tej piosenki – nakręcony na Stadionie Śląskim i Polsat Plus Arena Gdańsk – nie pozostawił żadnych wątpliwości co do planów artystki.

Arena w Gdańsku kończy więc sierpień intensywnymi przygotowaniami do koncertu Sanah. Przed tym jednak, 5 września, murawa stadionu zamieni się na chwilę w scenę dla Ceremonii Otwarcia międzynarodowego Konkursu EuroSkills. Wracając do tego miejsca 9 września, uczestnicy i widzowie będą świadkami Ceremonii Zamknięcia tego prestiżowego wydarzenia.