Ogrom zwiedzających w Muzeum Gdańska

Do zakończenia września bieżącego roku, Muzeum Gdańska zanotowało prawie 400 tysięcy odwiedzin. Ta liczba jest o 18% wyższa w porównaniu z poprzednim rokiem – poinformował rzecznik prasowy muzeum, dr Andrzej Gierszewski.

Dr hab. Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska, który jest cytowany w komunikacie prasowym, wskazał na to, że początek roku i okres letni były jednymi z najbardziej popularnych w ponad półwiecznej historii muzeum. „Dokładnie 396 079 osób zwiedziło oddziały Muzeum Gdańska, co przekłada się na prawie 60 tysięcy więcej zwiedzających niż rok wcześniej” – podkreślił.

Dodał również, że taki wzrost popularności wynika z serii interesujących wystaw czasowych oraz stałego rozwoju oferty Muzeum Bursztynu.

Muzeum Gdańska, które składa się z 9 oddziałów, przez cały rok umożliwia zwiedzanie pięciu z nich: Muzeum Bursztynu, Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Domu Uphagena oraz Muzeum Poczty Polskiej. W sezonie letnim otwarte były również Muzeum Nauki Gdańskiej, Kuźnia Wodna w Oliwie oraz Wartownia nr 1 na Westerplatte.

„Na nadchodzący sezon jesienno-zimowy przygotowaliśmy także atrakcyjne propozycje dla zwiedzających. W listopadzie udostępnimy publiczności wystawę Doroty Nieznalskiej, której prace skupiają się na ofiarach i kwestionują legendę seryjnego mordercy Skorpiona. Na początku grudnia zaprezentujemy natomiast malarstwo Olgi Boznańskiej pochodzące ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Obie ekspozycje będą miały swoje miejsce w Ratuszu Głównego Miasta” – wyjaśnił dyrektor Ossowski, który był cytowany w komunikacie prasowym.