Operacja policji w Gdańsku: Dwaj mężczyźni zatrzymani, kilogram narkotyków przejęty

Podczas operacji prowadzonej przez policję w Gdańsku, zatrzymano dwóch mężczyzn oraz skonfiskowano ponad kilogram różnych narkotyków, wliczając amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. W odpowiedzi na te działania, prokuratura nałożyła na podejrzanych ścisły dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Mariusz Chrzanowski, podał PAP informacje o akcji przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu. Jak wynika ze słów rzecznika, funkcjonariusze mieli za zadanie ustalić miejsce pobytu mężczyzny, który był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Akcja rozwijała się w sobotę, kiedy to policjanci udali się do budynku mieszkalnego w Kowalach. Poszukiwany nie został odnaleziony, lecz na miejscu zastano dwóch innych mężczyzn. Zaskoczeniem dla funkcjonariuszy było natrafienie na trzy słoiki z suszem roślinnym położone na stole – jak tłumaczy Chrzanowski – ich zawartość nie budziła najmniejszych wątpliwości.

Zarówno 32-letni, jak i 29-letni mężczyzna zostali zatrzymani na miejscu. Policja przeprowadziła szczegółową rewizję mieszkania, co zaowocowało odkryciem kolejnych ukrytych narkotyków, schowanych między innymi w zamrażarce i kuchennej szafce. Zabezpieczona amfetamina, tabletki ecstasy, a także marihuana, zostały poddane badaniom biegłego sądowego, natomiast zatrzymani trafili do aresztu.

Według wyników analizy prowadzonej przez biegłego sądowego, skonfiskowane narkotyki dawały możliwość przygotowania niemal 1100 porcji amfetaminy, ponad 50 porcji marihuany oraz blisko 30 porcji ecstasy.

Prokuratura przedstawiła podejrzanym zarzuty posiadania dużej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzn zastosowany został dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.