Ostrzeżenie Spółki Innobaltica: Próby wyłudzenia pod płaszczykiem Systemu Fala

Spółka Innobaltica, operator systemu Fala, ostrzega użytkowników przed niebezpieczeństwem wynikającym z działań oszustów, którzy w internecie oferują tzw. karty podarunkowe. Ta oszukańcza propozycja ukazuje się jako sposób zdobycia darmowych przejazdów komunikacją miejską na okres sześciu miesięcy. Strona, która oferuje te karty, to fałszywy profil „Karta transportu publicznego Trójmiasta” na platformie Facebook.

Sugerując, że ta oferta jest elementem kampanii wsparcia dla mieszkańców po podwyżce taryf, oszuści próbują przekonać potencjalne ofiary do złożenia wniosku. Proces zdobycia tej rzekomej karty polega na kliknięciu w link dostarczony w poście na Facebooku. Jednak zamiast obiecanej karty, użytkownicy mogą narażać się na utratę swoich danych osobowych i środków finansowych.

Cyprian Maciejewski, rzecznik prasowy spółki Innobaltica, podkreśla, że firma nie sprzedaje kart podarunkowych systemu Fala. Jego zdaniem jedyną legalną stroną internetową do zamawiania karty Fala jest strona spółki. Maciejewski potwierdza, że spółka Innobaltica jest w pełni świadoma tych oszukańczych działań i podjęła już odpowiednie kroki prawne.

Informacje o próbach wyłudzeń zgłoszone zostały do policji, prokuratury, a także do administracji Facebooka. Spółka Innobaltica wyraża pełną gotowość do współpracy z organami ścigania i apeluje do wszystkich użytkowników o zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań odpowiednim służbom.