Padł dobowy rekord zakażeń na Pomorzu

16.08.2020 na swoim Twitterze Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 594 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie śląskim odnotowano 108 zakażeń, w pomorskim 85 przypadków, kolejno w małopolskim 77, w mazowieckim 73, w łódzkim 70, w wielkopolskim 50, w podkarpackim 38, w zachodniopomorskim 18, w świętokrzyskim 16, w opolskim 14, w kujawsko-pomorskim 13, w dolnośląskim 11, w warmińsko-mazurskim 10, w lubuskim 8 i w podlaskim 3.

Na Pomorzu tego dnia odnotowano rekord zakażeń dla naszego regionu. Pomorze znalazło się również na drugim miejscu wśród wszystkich wymienionych województw pod względem ilości nowych zakażeń koronawirusem.

Tylko w Gdańsku odnotowano aż 24 nowe przypadki. Wśród aktywnych ognisk koronawirusa na Pomorzu można wyróżnić wesela oraz placówki medyczne. W Gdańsku 3 przypadki koronawirusa dotyczą obcokrajowców pracujących w Polsce.

Na chwilę obecnej na Pomorzu łącznie stwierdzono zakażenie koronawirusem w 1574 osób.

Według Ministerstwa Zdrowia rekordy są wynikiem bagatelizowania i nieprzestrzegania obostrzeń, a także nagminnego łamania ustaleń mówiących o zachowaniu dystansu społecznego.