Planowane przerwy w dostawie ciepłej wody na terenie Gdańska

Na terenie Gdańska, dokładnie na obszarach takich jak Ujeścisko, Chełm, Jasień i Piecki-Migowo, mieszkańcy muszą przygotować się na brak ciepłej wody. Te niedogodności zaczynają się już w poniedziałek, 11 września i potrwają aż do czwartku, 14 września. Wszystko to ma związek z realizacją inwestycji polegającej na budowie spalarni odpadów oraz stacji podnoszenia ciśnień.

Wyłączenie dostaw ciepłej wody na południu Gdańska wynika z konieczności podłączenia nowego obiektu – Portu Czystej Energii do miejskiej sieci ciepłowniczej. To nowoczesna spalarnia, która jako paliwo będzie wykorzystywać odpady nie nadające się już do recyklingu. Proces ten rozpocznie się o godzinie 23:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek, 11 września i potrwa do popołudnia czwartku, 14 września.

Mieszkańcy terenów objętych przerwą w dostawie ciepłej wody zostali już o tym fakcie poinformowani przez swoich administratorów budynków. Pełna lista ulic, które będą dotknięte tymi działaniami, jest dostępna na stronie internetowej GPEC – gdańskiego operatora sieci ciepłowniczej.