Pociąg "Słoneczny" na torach ponownie – lato z Kolejami Mazowieckimi

Zgodnie z tradycją, na okres wakacji powraca popularne połączenie kolejowe „Słoneczny”. Pociąg ten zapewnia komfortowy transport z Warszawy do miejscowości nadmorskich i jest alternatywą dla oferty PKP Intercity. Zainteresowanie tą trasą nie maleje z roku na rok.

„Słoneczny”, należący do floty Kolei Mazowieckich, zacznie swoje letnie kursy w sobotę, 22 czerwca. To już prawie dwudziesta edycja tego sezonowego połączenia, które będzie dostępne dla podróżnych do końca września.

Tegoroczne kursy „Słonecznego”, pomiędzy Warszawą a Ustką, będą odbywać się codziennie od 22 czerwca do 1 września. Ponownie na trasy wyjedzie również dodatkowy skład „Słoneczny Bis”, zapewniający połączenie między Gdynią a Warszawą, jednak tylko kilka razy w sezonie:

  • „Słoneczny” startuje z Warszawy Zachodniej o 6.40, dociera do Gdańska Głównego o 9.57, a swoją podróż kończy w Ustce o 12.22.
  • Powrót z Ustki zaplanowany jest na 14.03. Pociąg jest w Gdańsku Głównym o 16.26, a do Warszawy Centralnej dociera o 19.36.
  • „Słoneczny Bis” będziemy mogli skorzystać tylko cztery razy (6,7 lipca oraz 15 i 18 sierpnia) – odjazd z Warszawy Zachodniej o 10:55, przylot do Gdańska Głównego o 14:23, a następnie do Gdyni Głównej o 14:48; powrót z Gdyni Głównej o 18:45, postój w Gdańsku Głównym o 19:09 i powrót do Warszawy Centralnej o 22:10.

Podróże z „Słonecznym” umożliwiają dotarcie z Gdańska do stolicy w nieco ponad trzy godziny.

Bilety na „Słonecznego” można nabyć na tydzień przed planowanym wyjazdem, co oznacza, że sprzedaż na pierwszy kurs rozpocznie się 16 czerwca. Bilety będzie można kupić na różne sposoby – w kasach biletowych, biletomatach, za pośrednictwem aplikacji Kolei Mazowieckich, mPay czy SkyCash, u konduktora w dniu podróży lub poprzez internetowy system sprzedaży przewoźnika.

Choć rezerwacja miejsc nie jest dostępna, dodatkowym atutem mogą być nowoczesne wagony piętrowe obsługujące trasę. Przewoźnik umożliwia również transport rowerów. Obowiązują zniżki handlowe i ustawowe. Cena biletu standardowego na trasie Gdańsk – Warszawa wyniesie około 60 złotych.