Początek obchodów piątej rocznicy zgonu prezydenta Pawła Adamowicza

W nadchodzący piątek, dokładnie 12 stycznia, Gdańsk będzie świętować piątą rocznicę zgonu swojego prezydenta, Pawła Adamowicza. Właśnie od tego dnia wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu drogowego na obszarze Śródmieścia Gdańska. Najbardziej intensywne uroczystości zaplanowano na następny dzień, czyli sobotę 13 stycznia, choć całe obchody potrwają do 14 stycznia.

Mija już 5 lat od momentu, kiedy to 13 stycznia 2024 roku doszło do fatalnego ataku na Pawła Adamowicza. Ten tragiczny incydent miał miejsce na scenie podczas końcowych wydarzeń Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto postanowiło uczcić pamięć o zmarłym prezydencie organizując szereg uroczystości od 12 do 14 stycznia.

Na piątek 12 stycznia zaplanowano serię wydarzeń w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym imienia Pawła Adamowicza. Rozpoczynając od godziny 12, uczniowie liceum uczestniczyć będą w Dniu Patrona. W programie przewidziano między innymi debatę na temat „nowoczesna szkoła w nowoczesnym mieście”, a także promocję książki poświęconej pamięci prezydenta.