Podsumowanie działań straży drogowej w Gdańsku podczas akcji "Trzeźwość"

W dniu wczorajszym, policjanci z gdańskiego oddziału ruchu drogowego aktywnie uczestniczyli w operacji o nazwie „Trzeźwość”. Operacja odbywała się zarówno w godzinach porannych (od 5:00 do 9:00), jak i wieczornych (od 19:00 do 22:00). Działania miały na celu eliminację kierowców pod wpływem alkoholu z ruchu drogowego. W trakcie tej interwencji, funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania ośmiu kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Ponadto, poza ramami czasowymi akcji, zatrzymany został jeden kierowca, również nietrzeźwy, który wywołał kolizję drogową. Również policjanci z komisariatu na Przymorzu mieli do czynienia z nietrzeźwą kierującą, która prowadząc swoje bmw, zderzyła się z motocyklistą. Ta 32-latka próbowała przekonać poszkodowanego mężczyznę, że specyficzny zapach, który od niej wyczuwa to nie jest alkohol, a efekt braku kąpieli przez ostatnie trzy dni.

Akcja „Trzeźwość”, przeprowadzona przez gdańską drogówkę w godzinach od 5.00 do 9.00 oraz od 19.00 do 22.00, miała za zadanie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach dzięki eliminacji z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu. W jej trakcie zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz sześciu kierujących, którzy byli po użyciu alkoholu. Kontrole, które skutkowały wykryciem kierujących pod wpływem alkoholu, miały miejsce na takich ulicach jak Czarny Dwór, Spacerowa, Starogardzka, Słowackiego, Wosia Budzysza, Lubowidzka i Siennicka.

Pierwsza interwencja dotycząca nietrzeźwych kierujących miała miejsce o godzinie 5.32 na ulicy Spacerowej. Tam policjanci skontrolowali kierowcę osobowego auta marki Renault. Ten 52-letni mężczyzna był pod wpływem ponad promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Tylko kilka minut później na Starogardzkiej kolejny patrol dokonał kontroli kierowcy toyoty. Funkcjonariusze zauważyli zapach alkoholu i postanowili przebadać go alkomatem. Wynik badania wyniósł 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

O godzinie 14:45, policjanci drogówki udali się na parking przed supermarketem na ulicy Kartuskiej, gdzie doszło do kolizji. Sprawcą okazał się nietrzeźwy 32-latek z Ukrainy, który uderzył swoją mazdą w zaparkowanego forda. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został zatrzymany i odwieziony do komisariatu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Przed tym incydentem, w komisariacie na Przymorzu zgłosił się mieszkaniec Sopotu oraz 32-latka z Gdańska. Mężczyzna poinformował, że był poszkodowanym w kolizji spowodowanej przez tę kobietę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu osób i okazało się, że 32-latka miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.