Policja w Gdańsku zatrzymuje poszukiwanych przestępców

W ciągu jednego dnia, na obszarze Gdańska, funkcjonariusze miejscowej policji zatrzymali siedmiu mężczyzn w różnym wieku (od 24 do 55 lat), którzy popadli w konflikt z prawem, dokonując przestępstw takich jak oszustwa, włamania czy znęcanie się nad bliskimi. W tym gronie znajdowała się jedna osoba poszukiwana listem gończym i cztery osoby, które miały na swoim koncie zarządzenia lub nakazy dostarczenia do placówki penitencjarnej lub aresztu. Dodatkowo, aresztowano dwie osoby, których miejsce zamieszkania było nieznane.

Policjanci z Gdańska codziennie otrzymują nowe nakazy doprowadzenia oraz listy gończe. Na ich podstawie rozpoczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest odnalezienie i zatrzymanie tych osób. Motywem ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości jest najczęściej chęć uniknięcia kary i utrzymania wolności jak najdłużej.

Pierwszy przypadek zatrzymania osoby poszukiwanej miał miejsce o godzinie 08:00 na al. Hallera. Funkcjonariusze z Nowego Portu zatrzymali tam poszukiwanego 34-letniego gdańszczanina. Mężczyzna za przestępstwo oszustwa został skazany na dwa miesiące więzienia. Kolejne zatrzymanie miało miejsce o godzinie 14:00, kiedy policjanci z komisariatu w Osowej interweniowali w sprawie 24-latka z Koszalina podejrzanego o kradzież alkoholu w supermarkecie. Po sprawdzeniu danych okazało się, że jest on poszukiwany przez prokuraturę. Za kradzież sklepową mężczyzna został ukarany mandatem.

O godzinie 15:00 funkcjonariusze z Oruni udali się do marketu budowlanego, gdzie ochrona zatrzymała sprawcę kradzieży. Wylegitymowany na miejscu 35-latek z Gdańska okazał się być poszukiwanym i miał do odbycia karę 6 dni aresztu za utrudnianie kontroli podatkowej. Po wpłaceniu grzywny mężczyzna został zwolniony.

Po godzinie 18:00 do komisariatu przy ul. Platynowej zgłosił się sam 26-latek z Gdańska. Sprawdzający jego dane funkcjonariusz odkrył, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i ma niezapłaconą karę 50 dni pozbawienia wolności. Po uregulowaniu zobowiązań finansowych mężczyzna został zwolniony.

O godzinie 18:35, policjanci Oddziału Prewencji KWP w Gdańsku interweniowali wobec grupy mężczyzn trzymających butelki z piwem na ul. Marynarki Polskiej. W wyniku legitymowania jednego z nich – 49-latka z Gdańska, okazało się, że jest on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Po złożeniu oświadczenia o miejscu zamieszkania, mężczyzna został zwolniony.

Wczoraj po godzinie 12:00 wpłynęło zarządzenie sądu o poszukiwaniach 37-latka z Gdańska, który był już w rękach policji o godzinie 20:00. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z pustostanów na ul. Małomiejskiej i skazany na 1,5 roku więzienia za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Dziś przed godziną 07:00 do komisariatu na Przymorzu zgłosił się samodzielnie 55-latek z Gdańska. Po sprawdzeniu danych okazało się, że sąd w Starogardzie Gdańskim wydał za nim nakaz aresztowania na 3,5 roku za przestępstwo znęcania się. Został zatrzymany i trafił do aresztu.