Pożar na terenie budowy w dzielnicy Chełm w Gdańsku: Materiały budowlane zdobyły łupem ognia

Niepokojące wiadomości napłynęły z placu budowy mieszczącego się przy ulicy Ofiar Grudnia ’70 w Gdańsku. W czwartek, 28 marca, około godziny 9:00 rano, doszło tam do wybuchu gwałtownego pożaru. Niemile zaskoczeni byli szczególnie mieszkańcy dzielnicy Chełm, bowiem to właśnie na ich terenie stanęły w płomieniach materiały budowlane.

Zgromadzone przez strażaków informacje wskazują, że najprawdopodobniej doszło do samozapłonu styropianu składowanego na elewacji nowo budowanego osiedla. To tłumaczyłoby obecność gęstych i ciemnych chmur dymu, które stały się niepodważalnym dowodem tragedii.

Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu pracowników placu budowy, udało się uniknąć ofiar w ludziach. Wszyscy bezpiecznie ewakuowani zostali nim oficjalne służby miały możliwość dotarcia na miejsce zdarzenia.

Podczas działań ratowniczych na miejscu zdarzenia obecnych było sześć zespołów straży pożarnej. Strażacy zdołali opanować sytuację i ugasić płomienie, co pozwoliło na uniknięcie dalszych strat materiałowych.