Przez Pomorze przeszedł orkan Otto. Służby zamknęły park i cmentarze

Efekty przejścia orkanu były na tyle poważne, że trzeba było zamknąć kilka obiektów. Władze zdecydowały się więc na zamknięcie cmentarzy oraz Parku Oliwskiego. Pojawił się także apel w stronę mieszkańców, aby nie udawali się w te miejsca, gdyż wciąż może być niebezpiecznie. Do usuwania skutków nawałnicy od razu przystąpiły odpowiednie służby.

Straż Pożarna po raz kolejny pokazała, że nie ma dla nich rzeczy nie możliwych. Usuwanie skutków nawałnicy to zadanie, do którego strażacy nadają się idealnie. Warto jednak zauważyć, że są to służby, które we Wrocławiu nie mają łatwego życia, zwłaszcza w ostatnim czasie. Wystarczy sobie przypomnieć interwencje w sprawie awarii wodociągów, jaka pojawiła się w maju ubiegłego roku.

Orkan, huragan. Czy to to samo?

Często, gdy mówimy o tego typu nawałnicach, pojawia się kilka różnych pojęć. Najpopularniejszym jest huragan, choć można go rozumieć na dwa sposoby. Z perspektywy czysto meteorologicznej, huragany występują głównie na terenie obu Ameryk. W zależności od miejsca geograficznego mówimy też o tajfunach, orkanach czy cyklonach. W rzeczywistości jednak są to bardzo podobne zjawiska i w języku potocznym wszystkie je nazywa się huraganami.