Remont Długiego Pobrzeża potrwa 1,5 roku

Przez najbliższe miesiące będzie trwał remont Długiego Pobrzeża. To miejsce, którego nie trzeba przedstawiać ani mieszkańcom, ani turystom. Umowę dotyczącą realizacji podpisano 14 października. Wykonawcą będzie Korporacja Budowlano DORACO Sp. z o.o. Prace mają zakończyć się I kwartału 2024 r.

W inwestycji chodzi o przebudowę konstrukcji Długiego Pobrzeżem. Celem jest między innymi zapewnienie większego bezpieczeństwa osobom przebywającym w tym miejscu. Inicjatorzy prac mają nadzieję, że uda się przywrócić walory historyczne miejsca a także poprawienia jego estetyki.

Remonty dróg w Gdańsku

Jakie prace remontowe w Gdańsku zaplanowano na najbliższy rok? Kierowcy nie są obojętni na stan dróg i od dawna domagają się remontów. Na ten moment nie jest możliwe odnowienie wszystkich wadliwych odcinków, ale w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele pomysłów.

Znaczna ich część wyszła prosto od mieszkańców. To w końcu oni znają miasta najlepiej i najbardziej wiedzą, czego potrzeba, aby ułatwić życie gdańszczanom. Liczba odcinków do remontu w gdańsku na ten moment wynosi kilkadziesiąt. To naturalne więc, że nie da się tego zrobić za jednym zamachem.

Dlatego właśnie plany inwestycyjne tworzy się z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Trzeba też wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Między innymi konieczne jest zorganizowanie przetargu. Gdy pojawia się pomysł na inwestycje, potrzebne są fundusze a także potencjał wykonawczy.

Inwestycje i przetargi

Znalezienie środków do inwestycji nie jest takie łatwe. Jest kilka źródeł, z których mogą pochodzić. Najczęściej miasto liczy na wsparcie województwa, ale też często władze miast sięgają po środki unijne.

Znalezienie takich funduszów wymaga dobrego uzasadnienia, choć i ono nie jest wszystkim. Środki są ograniczone, więc składając wniosek o dofinansowanie z województwa miasto musi się liczyć z tym, że w tym samym czasie składają je inne jednostki terytorialne.

Może się więc okazać, że województwo będzie wolało zainwestować w coś nieco innego. Wielu mieszkańców jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak skomplikowany jest ten proces i za wszystko winią włodarzy swojego miasta.

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w Gdańsku? Zajrzyj na gdanskinfo.pl.