Wakacje nad Bałtykiem

Przeprowadzając wśród Polaków badania, gdzie najbardziej lubią spędzać swój urlop i wakacje, można się spodziewać różnych odpowiedzi. Jedni stanowczo będą opowiadać się za górami, ponieważ lubią aktywny urlop, przecieranie nowych szlaków i satysfakcjonujące zmęczenie po wielogodzinnej wspinaczce. Inni wybiorą Mazury, ponieważ od dziecka lubią spędzać urlop żeglując po jeziorze, w otoczeniu natury i najbliższych znajomych. Inni zaś powiedzą, że nie ma to, jak urlop na działeczce, pod namiotem, oglądając wieczorem gwiazdy i pijąc napoje procentowe ze znajomymi.

Jak na urlop to nad morze

Jednak największe grono Polaków stanowczo stwierdzi, że urlop najlepiej spędza się nad morzem, ponieważ nie ma to, jak nasz polski Bałtyk. Polacy uwielbiają Morze Bałtyckie, bo mimo iż dosyć zimne i czasem zanieczyszczone przez glony, to jednak zachęca urlopowiczów do spędzania wakacji właśnie nad brzegiem morza. Jedni decydują się na wynajęcie domku dla całej rodziny. Wtedy każdy znajduje coś dla siebie, rodzice robią grilla, dzieci bawią się w piasku, a w słoneczny dzień wszyscy wylegują się na plaży. Inni rozbijają namiot na kempingu, który również stanowi bazę wypadową na plażę. Jeszcze inni wykupują urlop zaplanowany przez agencję turystyczną w atrakcyjnym pensjonacie, który w razie niepogody, służy urokami basenów, czy innych atrakcji.

Morze Bałtyckie to ogromna atrakcja dla turystów

Jedno jest jednak pewne, Bałtyk przyciąga turystów co roku. Całe Trójmiasto to miejsce, gdzie turyści zawsze udają się nad Morze Bałtyckie. Tutaj warto przytoczyć atrakcje turystyczne i wodne szaleństwa w Sopocie. I to na całej swojej rozpiętości polskiej linii brzegowej, ponieważ mamy w Polsce wiele miast i miasteczek nadmorskich, które corocznie przyciągają setki turystów. Z tych największych trzeba wskazać, oprócz Trójmiasta oczywiście, od zachodu zaczynając Świnoujście, Międzyzdroje, Ustkę, Kołobrzeg, Władysławowo, Puck, czy wysuniętą najdalej na wschód Krynicę Morską. Niektórzy wolą jednak wioski rybackie, takie jak mniejsza Karwia, czy Dąbki, które są doskonałymi ośrodkami kolonijnymi i w każde wakacje goszczą przede wszystkim polskich nastolatków na obozach i koloniach. Nieważne, czy większe, czy mniejsze nadmorskie miasto, Bałtyk zachęca do wczasowania wszędzie.