stefan w.

Rozprawa Magdaleny Adamowicz odwołana. Dlaczego?

Rozprawa Magdaleny Adamowicz odwołana. Dlaczego?

Rozprawa Magdaleny Adamowicz została odwołana. Kobiecie jakiś czas temu postawiono zarzuty zatajenia dochodów i niewłaściwego rozliczenia podatkowego. Według ówczesnych rachunków chodziło o kwotę w okolicach 400 tys. złotych.

Eurodeputowanej Magdalenie Adamowicz zarzucano nieprawidłowości w oświadczeniach finansowych. Skierowano więc przeciwko niej akt oskarżenia, który trafił do Sądu Rejonowego w Gdańsku. Akt ten wydał Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Sąd Okręgowy w Gdańsku podjął jednak decyzję o tym, aby odwołać rozprawę. Wniosek o odwołanie rozprawy złożył obrońca Magdaleny Adamowicz. O okolicznościach poinformowała Monika Cichowska, przedstawicielka Biura Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Zarzuty przeciwko Magdalenie Adamowicz

Eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej Magdalena Adamowicz usłyszała zarzuty błędnego rozliczania podatku w związku z najmem mieszkań. Według śledczych dopuściła się ona tego wraz z nieżyjącym już mężem Pawłem Adamowiczem. Europosłanka miała więc zataić ok. 400 tys. złotych dochodu w zeznaniach podatkowych, jakie składała za lata 2011-2012.