Spotkanie z prezydent Gdańska na Wyspie Sobieszewskiej – zaproszenie skierowane do mieszkańców

Bezpośrednie spotkania prezydenta Aleksandry Dulkiewicz, jej deputatów oraz szefów miejskich instytucji z mieszkańcami Gdańska są ponownie na porządku dziennym po przerwie. Wyspa Sobieszewska będzie miejscem jednego z takich spotkań planowanych na 20 lutego. Do 14 lutego istniała możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej plusów i minusów życia na wyspie.

Gmach Szkoły Podstawowej nr 87, znajdującej się pod adresem ulica Tęczowa 6, stanie się miejscem spotkania z mieszkańcami Wyspy Sobieszewskiej. Spotkanie to, zaplanowane na wtorek, 20 lutego, o godzinie 17:00 do 18:30, będzie doskonałą okazją do bezpośredniej rozmowy z prezydent i innymi władzami miasta na temat problemów i potrzeb lokalnej społeczności.

Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu obecnych na miejscu władz miasta, dyrektorów i prezesów miejskich jednostek oraz spółek, zostanie wyemitowana prezentacja zawierająca istotne informacje dotyczące dzielnicy. Będą to m.in. najważniejsze zrealizowane, realizowane i planowane inwestycje, procedowane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz najbliższe wydarzenia dotyczące dzielnicy i jej mieszkańców. Następnie zostaną zaprezentowane wyniki wspomnianej wcześniej ankiety online.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępcy, radni miasta oraz dzielnicy oraz dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych będą dostępni do odpowiedzi na pytania mieszkańców po zakończeniu prezentacji. Dodatkowo, podczas spotkania działające będą punkty informacyjne Gdańskiego Centrum Kontaktu, Biura Rozwoju Gdańska, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Straży Miejskiej.

Seria spotkań pt. „Porozmawiajmy przy stole” została zainaugurowana w 2019 roku. Odbyły się one w takich dzielnicach jak Chełm, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny, Przymorze Wielkie, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecie oraz Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, spotkania powróciły w 2022 roku, obejmując dzielnice Ujeścisko – Łostowice, VII Dwór, Zaspa – Młyniec i Orunia Górna – Gdańsk Południe. Ostatnie z nich miało miejsce w październiku 2023 roku w Brętowie.