Szczegóły na temat nadchodzącego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 w Gdańsku

Wyczekiwane święto Bożego Narodzenia jest coraz bliżej, a wraz z nim zbliża się wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy 2023. To urocze wydarzenie, które odbędzie się na świeżym powietrzu, ma swój początek już 24 listopada. Od tego momentu będzie możliwość odkrywania niepowtarzalnych prezentów, wprowadzenia się w atmosferę zbliżających się świąt oraz relaksu w przyjemnym otoczeniu. Hasło towarzyszące tegorocznej edycji jarmarku brzmi: „Świętujemy w Gdańsku!”. Event zakończy się tuż przed Wigilią, dokładnie 23 grudnia.

Organizatorem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Gdańskie, które dumnie podkreślają, że doświadczenia odwiedzających z poprzedniego roku Jarmarku Bożonarodzeniowego utkwiły głęboko w ich pamięci. Dowodem na to jest wynik plebiscytu European Best Christmas Markets 2023, w którym Gdańsk zdobył ponad 48 tysięcy głosów od użytkowników internetu i uplasował się na drugim miejscu w rankingu – tuż za świetnie ocenionym jarmarkiem świątecznym w Budapeszcie.

Jak wyglądać będzie tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy? Jak zawsze, główne miejsce działania to Targ Węglowy. Można tam będzie znaleźć świąteczne prezenty, ale także szukać ich na ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, w Zbrojowni i na dziedzińcu Forum Gdańsk. Nieodłączną częścią Jarmarku Bożonarodzeniowego są Świąteczne Zakątki, które przyciągają całe rodziny. Goście będą mogli spotkać Łosia Lucek, skorzystać z Jarmarkowej Karuzeli, a w Mikołajkowym Zakątku spotkać samego Mikołaja. Natomiast Artystyczny Zakątek oferować będzie unikalne rękodzieło.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowują wiele nowości, które mają być niespodziewaną niespodzianką dla odwiedzających.