Przełożenie spotkania 12. kolejki między Polonią Warszawa a Lechią Gdańsk

Zaplanowane spotkanie 12. kolejki w ramach Fortuna 1. Ligi, które miało miejsce między drużynami Polonii Warszawa i Lechii Gdańsk, zostało odwołane. Istotnym czynnikiem wpływającym na tę decyzję był nieodpowiedni stan murawy, który wynikł z intensywnych opadów deszczu. Informacja o przełożeniu meczu pojawiła się na platformie X, udostępniona przez „Czarne Koszule”. Niedługo powinniśmy otrzymać informacje na temat nowego terminu rozegrania tego spotkania.

Planowany początek meczu Polonia Warszawa kontra Lechia Gdańsk, który miał rozpocząć serię niedzielnych spotkań 12. kolejki Fortuna 1. Ligi o godzinie 12:40, okazał się problematyczny z powodu intensywnych opadów deszczu i wynikającej stąd złej kondycji murawy. Wstępnie sugerowano możliwość przesunięcia meczu na późniejszą godzinę, jednak ostatecznie postanowiono przełożyć całe spotkanie.

Około godziny 11 odbyły się rozmowy między przedstawicielami obu drużyn, delegatem i sędziami, podczas których dyskutowano o stanie murawy i możliwości przesunięcia godziny rozgrywania meczu. Początkowo rozważana była opcja przesunięcia spotkania na późniejszy termin, jednak ostatecznie podjęto decyzję o całkowitym odwołaniu meczu.

Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się, kiedy odbędzie się przełożony mecz. Jak czytamy w najnowszym komunikacie stołecznego klubu: „Oficjalna decyzja: nasz mecz z Lechią Gdańsk nie zostanie dziś rozegrany. Poinformujemy o nowym terminie spotkania wkrótce”.