Tragiczny incydent na drodze: kolizja taksówki z autobusem miejskim kończy się hospitalizacją trzech osób

W nocy z 16 na 17 czerwca doszło do znacznego wypadku drogowego, w którym brały udział taksówka oraz autobus komunikacji miejskiej. W wyniku tego incydentu, trzy osoby odniosły obrażenia. Wydarzenie miało miejsce w okolicach Opery Bałtyckiej. Szczegóły wskazują, że prowadzący pojazdy na bieżąco zamawiany przez aplikację taksówkarz zderzył się z pustym autobusem miejskim. Policja podejrzewała, że mógł on być pod działaniem substancji psychoaktywnych.

Zderzenie miało miejsce dokładnie o godzinie 3:30 na skrzyżowaniu ulic Hallera i Zwycięstwa, tuż obok Opery Bałtyckiej. Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wykazało, że kierujący Toyotą Corolla, 30-letni obywatel Ukrainy, nie przestrzegał sygnalizacji świetlnej wyświetlającej czerwone światło. W wyniku tego doszło do kolizji z jadącym z prawej strony autobusem Mercedes Citaro, który skręcał w lewo pod kontrolą 68-letniego gdańszczanina – relacjonuje przebieg zdarzeń podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Pomimo faktu, że obaj kierowcy byli trzeźwi, policja postanowiła pobrać próbkę krwi od kierującego taksówką. Krew ta zostanie poddana dodatkowym badaniom, ze względu na podejrzenie, iż mógł on być pod wpływem środków psychoaktywnych.

Skutkiem zdarzenia było ranne trzy osoby: kierowca samochodu osobowego i dwie pasażerki. Wszystkie osoby zostały przewiezione do szpitala na dalszą diagnostykę i leczenie.