Tragiczny wypadek w Gdańsku: 70-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w gdańskiej dzielnicy Nowy Port, śmierć poniosła starsza kobieta. Zgodnie z informacjami, którymi dysponują funkcjonariusze miejscowej policji, 70-letnia piesza została uderzona przez ciągnik siodłowy z przyczepą. Policja z Gdańska aktualnie prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności tego fatalnego wypadku.

Aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, pełniący rolę rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podał do wiadomości publicznej, że nieszczęśliwe wydarzenie zaszło w piątkowe południe, około 13:30.

Na podstawie wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ofiara została potrącona na przejściu dla pieszych przez ciągnik siodłowy poruszający się w stronę ulicy Marynarki Polskiej. Choć na miejscu zdarzenia natychmiast interweniowała karetka pogotowia i udzielono niezbędnej pomocy, życia seniorki nie udało się uratować – zdaniem rzecznika policji.

Przy ulicy, gdzie doszło do wypadku, działają obecnie funkcjonariusze drogówki, technik policyjny oraz biegły z dziedziny medycyny, wszystko pod nadzorem prokuratora. Natomiast, na czas trwania prac wyłączono ruch na tej ulicy. Rzecznik prasowy potwierdził także, że kierujący ciągnikiem siodłowym był na chwilę zdarzenia trzeźwy.

Teraz głównym celem policji jest dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.