Tragiczny zbieg okoliczności: osobówka zderzyła się z tramwajem na ulicy Warszawskiej

Interwencja służb ratowniczych była potrzebna na ulicy Warszawskiej, gdzie doszło do kolizji między samochodem osobowym a tramwajem. Tym razem, niefortunnie dla jednej osoby, skończyło się to poszkodowaniami.

Jak podała gdańska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, miejsce zdarzenia znajdowało się na ulicy Warszawskiej. W wyniku braku zachowania odpowiedniej ostrożności przez kierowcę osobówki, doszło do kolizji z tramwajem obsługującym linię numer 12. Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu tramwajowi, co zakończyło się tragicznym wypadkiem.

Na miejscu wypadku zgromadziły się służby ratownicze – zarówno strażacy z dwóch jednostek ratowniczo-gaśniczych, jak i personel medyczny z karetki pogotowia oraz funkcjonariusze policji. Chociaż pasażerowie tramwaju wyszli z tej sytuacji bez żadnych obrażeń, to jednak kierowca samochodu osobowego nie miał tyle szczęścia.

Poszkodowany mężczyzna nie mógł samodzielnie opuścić swojego pojazdu, ponieważ został zakleszczony między tramwajem a słupkiem. Strażacy wydobyli go z tego niebezpiecznego położenia. Po uwolnieniu mężczyzny, personel medyczny zaczął się nim zajmować, gdyż stwierdzono u niego objawy wstrząsu.