Ukradli puszkę WOŚP. Szuka ich policja

W minioną niedzielę odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zbierano wtedy datki do puszek, które później miały zostać przeznaczone na walkę z sepsą. Niestety nawet i w tak ważnym charytatywnym przedsięwzięciu mogą pojawić się incydenty. Takie jak na przykład kradzież.

Do takiej zuchwałej kradzieży doszło w jednym z gdańskich sklepów. Znajdowała się w nim puszka WOŚP-u, do której klienci mogli wrzucać pieniądze na szczytny cel. Połasiła się na nią grupka mężczyzn, których na szczęście uchwycił sklepowy monitoring. Policja jest w trakcie ustalania tożsamości sprawców kradzieży.

Policja prosi o pomoc

W tego typu sytuacjach bardzo często nieoceniona okazuje się pomoc internetowej społeczności. Dlatego właśnie policja opublikowała zdjęcia z monitoringu w sieci. Dzięki temu każdy może wziąć udział w poszukiwaniach i poinformować funkcjonariuszy, jeśli ma jakąkolwiek wiedzę na temat zarejestrowanych przez kamerę mężczyzn.

Policjantom póki co udało się znaleźć jedną osobę, która może coś wiedzieć na temat kradzieży. Przesłuchano go na komisariacie w charakterze świadka.