Unikalna gdańska kafejka obchodzi swoje 4-te urodziny: czeka taniec, tort i loteria urodzinowa

Początek działalności kawiarni Caffe Aktywni sięga czterech lat wstecz. Od tamtej pory udaje jej się z powodzeniem połączyć doświadczenie starszych pracowników z entuzjazmem młodszych osób niepełnosprawnych intelektualnie. Lokal ten, oprócz realizowania tej szlachetnej misji, oferuje swoim gościom przepyszne wypieki oraz angażuje się w życie społeczności lokalnej. W najbliższą środę, 14 lutego, kawiarnia zaprasza na swoje urodziny. Wstęp jest wolny.

Nasza strona często opisywała historię powstania Caffe Aktywni, która jest projektem Fundacji „Świat Wrażliwy”. Lokal ten, znajdujący się na Siedlcach przy ulicy Kartuskiej numer 108/112, konsekwentnie wprowadza w życie ideę integracji pokoleń przez wspólną pracę. Za tę innowacyjną działalność Jolanta Rychlik, jedna z założycielek kawiarni, otrzymała między innymi nagrodę „Zasłużony dla gdańskiej młodzieży 2023”, przyznawaną przez Radę Miasta Gdańska oraz Młodzieżową Radę Miasta Gdańska.

Nadchodząca środa, 14 lutego, jest dniem, w którym Caffe Aktywni, zaprasza do odwiedzin wszystkich zainteresowanych w godzinach od 10:00 do 17:00 na swoje czwarte urodziny. Przewidziano wiele atrakcji takie jak:

– naukę tańca dla różnych pokoleń,
– serca walentynkowe w postaci tortu red velvet i tortu mango marakuja (specjalność domu),
– loterię urodzinową, gdzie nagrodami mogą być: voucher do wykorzystania w kawiarni, piernik, świece sojowe, a także możliwość wspólnego pieczenia ciasta.