Wszystkie sześciolatki z Gdańska i okolic znajdą swoje miejsce w oddziałach zerowych

Bez obaw o brak miejsc – wszystkie gdańskie sześciolatki oraz te pochodzące z okolicznych miejscowości, będą miały zapewnione miejsca w oddziałach zerowych, zarówno przedszkolnych jak i tych funkcjonujących przy szkołach podstawowych. Planowane jest udostępnienie ponad 6,1 tys. miejsc, które rozlokowane będą między innymi w 56 szkolnych oddziałach zerowych. Rodzice będą mieli okazję zapoznać się z wieloma z nich podczas dni otwartych, które odbędą się w nadchodzący piątek i sobotę.

Z myślą o rodzinach, które już długo mieszkają w Gdańsku oraz tych, które dopiero co tu przybyły czy też planują to zrobić, gminy każdego roku odpowiednio przygotowują ofertę miejsc w oddziałach zerowych. Biorą pod uwagę liczbę dzieci urodzonych danym roku, aby spełnić ich oczekiwania.

Monika Chabior, pełniąca obowiązki zastępcy prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, przekazała informację, iż w najbliższym roku szkolnym do zerówek trafi około 5,7 tys. młodych mieszkańców Gdańska. Dodała, że na nich oraz na dzieci z rodzin, które niedawno dołączyły do społeczności Gdańska lub wkrótce to zrobią, czeka ponad 6,1 tys. miejsc w oddziałach zerowych znajdujących się w przedszkolach i szkołach podstawowych.

W trakcie procesu rekrutacji rodzice będą mogli wybrać aż pięć placówek, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne – zauważa Monika Chabior. Wyraża ona przekonanie, że każdy kto poszukuje miejsca dla swojego sześciolatka w zerówce, bez problemów je znajdzie.

Na zakończenie warto przypomnieć, że już w najbliższy piątek i sobotę kolejne placówki otworzą swoje drzwi dla odwiedzających podczas dni otwartych. Będzie to doskonała okazja dla rodziców do zapoznania się z ofertą i podjęcia decyzji o dalszej edukacji ich pociech – czy będzie to kontynuacja edukacji przedszkolnej czy też przejście do zerówki w szkole podstawowej.