Wyjątkowe podziękowania dla mieszkańców Gdańska za aktywne uczestnictwo w wyborach parlamentarnych

W uznaniu za imponującą frekwencję, wykazaną przez obywateli Gdańska podczas najnowszych wyborów parlamentarnych, lokalne władze planują zorganizować specjalne nagrody. Mają one objąć m.in. bezpłatny dostęp do miejskich atrakcji kulturalnych. Mieszkańcy trzech dzielnic, które wyróżniły się największą frekwencją wyborczą, mogą spodziewać się dodatkowego wyróżnienia. Szczegóły tych gratyfikacji są jeszcze finalizowane i mają zostać zaprezentowane publiczności w poniedziałek, 30 października 2023 r.

Partycypacja w wyborach parlamentarnych była wyjątkowo wysoka na terenie Gdańska, osiągając poziom 81,5 proc., co stanowi najlepszy wynik we wszystkich miastach Trójmiasta. Dla porównania, średnia frekwencja na poziomie krajowym – choć również rekordowo wysoka – wyniosła 74,38 proc.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podkreśla chęć uhonorowania tak znacznej frekwencji wyborczej. Planuje uczynić weekend 4-5 listopada wyjątkowym świętem, podczas którego mieszkańcy Gdańska będą mogli korzystać bezpłatnie z różnych instytucji kulturalnych – takich, które cieszą się dużą popularnością. Wiąże się to ze szczególnym podziękowaniem dla obywateli za ich aktywne uczestnictwo w procesie wyborczym.

Wśród proponowanych atrakcji rozważane jest m.in. darmowe zwiedzanie 32. piętra Olivia Star. Ponadto, miasto zamierza specjalnie docenić trzy dzielnice, które zapisały się najwyższą frekwencją wyborczą na terenie Gdańska.

Prezydent Dulkiewicz podkreśla, że szczegółowy plan nagród jest jeszcze opracowywany, ale podkreśla ogromną radość i celebrację demokracji, jaką reprezentuje wysoka frekwencja wyborcza. Szczegóły zostaną ogłoszone w poniedziałek, 30 października 2023 r., a my niezwłocznie poinformujemy o nich naszych czytelników.