Wypożyczalnia strojów teatralnych w Gdańsku zmagająca się z problemem przeciekających fekaliów

Począwszy od kilku ostatnich tygodni, Pomorskie Towarzystwo Kultury Teatralnej (PTKT) w Gdańsku boryka się z poważnymi problemami. Zaniedbany budynek zlokalizowany na ulicy Robotniczej 1, gdzie mieści się popularna na terenie całego Trójmiasta wypożyczalnia kostiumów teatralnych, jest miejscem regularnych awarii. Do głównych problemów należą przeciekające rury, co skutkuje zalaniem piwnic i niemiłym, intensywnym zapachem.

Nieszczelności instalacji są bolączką PTKT od kilku lat, jednak sytuacja znacząco nasiliła się na początku stycznia. W przestrzeniach przeznaczonych na przechowywanie kostiumów teatralnych, gipsowa ściana uległa zniszczeniu na skutek przecieku, co doprowadziło do wycieku fekaliów na zewnątrz budynku.

Odnotowuje się, że Ewelina Ziemba, prezes zarządu PTKT w Gdańsku, podjęła interwencję dotyczącą kłopotliwej sytuacji. „Mamy tutaj przeciek. Usuwamy to przy pomocy szmat, które następnie wyrzucamy. Kiedy ktoś spuszcza wodę na piętrach powyżej, do naszej przestrzeni trafia woda zmieszana z fekalia. Intensywny zapach pochodzi z dwóch rejonów w budynku” – wyjaśnia Ziemba.

W odpowiedzi na zgłoszenia prezeski, Gdańskie Nieruchomości podjęły decyzję o wymianie uszkodzonej instalacji, starając się rozwiązać długotrwały problem.