modernizacja

Zaczęła się modernizacja i przebudowa w Porcie Wewnętrznym

Modernizacja nabrzeża przemysłowego w końcu ruszy

Modernizacja nabrzeża przemysłowego ma się rozpocząć już w krótce. W planach jest między innymi remont dróg oraz zwiększenie bezpieczeństwa. Inwestycja wyniesie osiemdziesiąt milionów złotych.

Poważne zmiany w Porcie Wewnętrznym

Rejon nabrzeża przemysłowego, znajdującego się w Porcie Wewnętrznym, już od jakiegoś czasu czeka na modernizację i przebudowę. W końcu jest szansa na jej rozpoczęcie. Wszystko jest przygotowane, więc można zabrać się do roboty. Wartość tej inwestycji ma wynieść ok. 80 mln złotych, choć dużą część wydatków pokryje dofinansowanie unijnego. To właśnie dzięki europejskiemu projektowi miasto Gdańsk ma szansę na zrealizowanie tak skomplikowanego i kosztownego projektu.

Inwestycja zakłada przebudowanie układu kolejowego a także układu drogowego, który znajduje się pomiędzy ulicą Ku Ujścia a nadbrzeżem przemysłowym. Przebudowy doczeka się także układ między przyczółkiem przeprawy promowej a ul. Chemików. Łączna długość dróg, jakie ulegną modernizacji ma wynieść 1,6 km. Zmiany te mają zapewnić większą wydajność firm, działających na tym obszarze a także ułatwić życie zwykłym mieszkańcom, bywającym w tamtych okolicach.

Modernizacja portu. Drogi to nie wszystko

Same drogi to nie wszystko. Prace obejmą także remont sieci sanitarnych, wodociągowych, teletechnicznych oraz elektroenergetycznych. Powstanie też sieć kanalizacji deszczowej, za budowę której się nigdy do tej pory nie wzięto. Dobrą wiadomością dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo jest plan zbudowania oświetlenia ulicznego oraz dwóch posterunków wartowniczych.

Jak długo potrwają prace modernizacyjne?

Prace modernizacyjne mają aż do roku 2023. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec kwietnia będzie już wszystko załatwione. Zadanie to przypadło firmie NDI, a część kosztów pokryje unijny program CEF „Łącząc Europę”. Zmiany zapowiadają się naprawdę obiecująco, a wprowadzenie ich będzie wymagało wiele wysiłków i zasobów.

NDI jest firmą zajmującą się budownictwem przemysłowym, która znajduje się na terenie Sopotu. Oferta, jaką złożyli miastu okazała się szczególnie korzystna, dlatego to właśnie jej przypadnie zaszczyt zmodernizowania tego istotnego dla Gdańska obszaru.