Zapraszamy na Gdańsk & Sopot City Race – największe wydarzenie orientacyjne w Trójmieście

Od piątku do niedzieli, 1-3 września, miasta Gdańsk i Sopot będą gospodarzami najważniejszego wydarzenia w Trójmieście dla miłośników biegów na orientację – Gdańsk & Sopot City Race. W rywalizacji tej wezmą udział zawodnicy z różnych zakątków Europy, a działania rozgrywać się będą na różnorodnych terenach miejskich tych dwóch miast. Dla mieszkańców i turystów to wydarzenie może okazać się ciekawym elementem weekendowego planu, zwłaszcza że możliwe jest zapisanie się do rywalizacji na miejscu. Opłata za udział wahają się od 25 do 280 złotych.

Gdańsk & Sopot City Race to zawody, które przyciągną do naszego regionu entuzjastów biegów na orientację z całego kontynentu. Biegi odbędą się zarówno na terenie miejskim obu miast, jak i na obszarach parkowo-leśnych.

W ramach tych zawodów przygotowaliśmy trzy etapy w różnych lokalizacjach w Sopocie i Gdańsku – sprinterski dystans na terenie sopockiego kurortu, klasyczny dystans w Dolnym Sopocie oraz średni dystans na Starym Mieście w Gdańsku. To propozycja dla tych, którzy cenią dynamiczne rywalizacje w pięknych miejskich sceneriach, a także doskonałą organizację. Dwa pierwsze etapy odbędą się na niezwykle atrakcyjnym, ale dotąd nieeksplorowanym terenie sopockiego serca – informują organizatorzy z Harpaganu, Pomorskiego Klubu Orientacji. Dodają również, że sopockie etapy są częścią obchodów 200 rocznicy uzyskania statusu kurortu przez Sopot i wliczane są do punktacji pucharu City Race Euro Tour. Natomiast finałowy etap odbędzie się w malowniczej scenerii gdańskiego Starego Miasta.

Chociaż internetowe zgłoszenia na te zawody zostały już zamknięte, to wszyscy chętni do udziału będą mogli zapisać się na miejscu – w biurze zawodów znajdującym się przy Instytucie Oceanologii w Sopocie i przy Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Opłata za udział oscyluje między 25 a 280 złotych, zależnie od kategorii wybranych startów.