Zatrzymanie 44-letniego złodzieja elektronarzędzi w Gdańsku

Zespół policjantów z Gdańska doprowadził do aresztowania 44-letniego mężczyzny, podejrzanego o kradzież sprzętu narzędziowego. Podczas trwania zwolnienia lekarskiego, podejrzany dokonał kradzieży z kontenera pracowniczego. Do odzyskania skradzionego mienia doszło dzięki czujności poszkodowanego, który rozpoznał swoje narzędzia w lombardzie i natychmiast powiadomił o tym fakcie siły porządkowe. Sprawca został obarczony oskarżeniem o kradzież, a za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W poprzednią środę, policja otrzymała telefon od jednego z właścicieli firmy monterskiej. Mężczyzna poinformował, że w jednym z lokalnych lombardów dostrzegł swoje skradzione narzędzia. Policja nie miała wcześniej żadnych informacji na temat tej kradzieży, ponieważ nie otrzymała zgłoszenia. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli nową wiertarko-wkrętarkę, akumulatory oraz ładowarki. W toku dalszych dochodzeń okazało się, że sprzęt do lombardu zastawił pracownik firmy, który posiadał klucze do kontenera pracowniczego. Złodziej dokonał kradzieży podczas swojego zwolnienia lekarskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia od pokrzywdzonego, policja zaczęła działać w celu zatrzymania sprawcy.

Jeszcze w dniu zgłoszenia, funkcjonariusze ustalili, że podejrzany ma zaplanowaną rozmowę kwalifikacyjną w jednej z firm budowlanych. Policjanci udali się na miejsce i tam aresztowali 44-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został przewieziony do aresztu i usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości przekraczającej 1200 złotych.

Zgodnie z prawem, za czyn o charakterze kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.