zawodniczki z Gdańska

Zawodniczki z Gdańska mistrzyniami Polski w rugby

Zawodniczki z Gdańska mistrzyniami Polski w rugby

Zawodniczki z Gdańska po raz kolejny zostały mistrzyniami Polski w rugby kobiet. To wspaniałe osiągnięcie, mimo że dyscyplina nie należy do najpopularniejszych. Uczestniczki turnieju przez wiele lat pracowały na swoją reputację i osiągnięcia, więc dzisiaj oglądają tego efekty.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk po raz kolejny z pucharem

Biało-Zielone Ladies Gdańsk już po raz 11. zdobyły mistrzostwo Polski. Podczas rozgrywek w sezonie 2020/21 udało im się wygrać 6 na 7 turniejów, co dało im niekwestionowaną przewagę nad pozostałymi drużynami. Zawodniczki z gdańska pokazały prawdziwą klasę i udowodniły, że dzięki treningowi i ciężkiej pracy można wiele osiągnąć. Są na tyle mocne w swojej dziedzinie, że już od 11 lat nie oddają pucharu swoim przeciwnikom. Możemy więc życzyć im dalszych sukcesów, gdyż trudno się spodziewać, aby w najbliższej przyszłości ktoś był w staje je przebić.

– To niebywała sprawa. Gdy 12 lat temu trener Janusz Urbanowicz rozpoczął z nami współpracę, powiedział, że widzi w nas potencjał i wielką charyzmę. Przewidział ten sukces, twierdząc, że będziemy najlepsze w Polsce. Dołożył do tego sporą cegiełkę, bo przez te 11 lat przez zespół przewinęło się sporo zawodniczek. To ogromny powód do dumy. Była z nami obecna pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz, kibicowała i doceniła nasz wkład. Jesteśmy gdańszczankami i robimy wszystko, aby rozsławić nasze miasto w najdalszych stronach Europy – powiedziała Karolina Jaszczyszyn, która osobiście miała okazję uczestniczyć we wszystkich 11 turniejach.