zderzenie statków

Zderzenie statków w Gdańsku. Sternik był nietrzeźwy

Zderzenie statków w Gdańsku. Sternik był nietrzeźwy

Zderzenie statków w Gdańsku: Na rzece Motławie w Gdańsku  zderzyły się dwa statki. Jednym z nich była pogłębiarka, a drugi przewoził turystów. Rannych jest pięć osób, a u sternika wykazano obecność alkoholu.

Statek wycieczkowy zderzył się z pogłębiarką na Motławie

Zderzenie statków nie jest tak częstym zdarzeniem jak kolizja na drodze. Mimo to zdarza się i do takiej sytuacji doszło wczoraj (14.07) w Gdańsku na  Motławie. Statek wycieczkowy zderzył się z pogłębiarką, w wyniku czego rannych zostało siedem osób. Piątka z nich wymagała pomocy medycznej i trafiła do szpitala. Okazało się, że członkowie załogi byli nietrzeźwi.

Jak wynika z rozmowy redakcji RMF FM z Magdaleną Michalewską z KMP w Gdańsku, piątka osób wymagała przewiezienia do szpitala. Na szczęście mowa tu jedynie o potłumaczeniach, więc życie żadnego z pasażerów nie jest zagrożone.

Dokładnych okoliczności wypadku  jeszcze nie znamy, ale wiemy, że 2 osoby z załogi piły alkohol przed rejsem. Kiedy przebadano załogę alkomatem, okazało się, że Sternik miał 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a mechanik 0,38.