Zderzenie ciężarówek zablokowało południową obwodnicę Gdańska

Na południowej obwodnicy Gdańska doszło do zdarzenia drogowego, które miało miejsce tuż po północy. W wyniku kolizji dwóch TIR-ów, jeden z kierowców został uwięziony w swoim pojeździe, a jedna z ciężarówek zablokowała ruch na jezdni prowadzącej w stronę Warszawy. Zastępy straży pożarnej interweniowały na miejscu, aby uporządkować skutki wypadku.

Bezpośrednio po godzinie 1:00 nastała sytuacja wymagająca działania służb ratowniczych na odcinku 6 km drogi S7 w kierunku stolicy kraju. Jak informuje oficer dyżurny z wojewódzkiego stanowiska kierowania ratownictwem, jedna osoba była uwięziona w pozostałościach swojego pojazdu i musiała zostać ewakuowana przez jednostkę straży pożarnej, aby następnie otrzymać niezbędne wsparcie medyczne.

Wszystko to odbywało się pod kontrolą oficera operacyjnego i zaangażowało aż 7 zastępów strażaków, którzy przybyli na miejsce zdarzenia z Gdańska i Tczewa. Ruch na drodze został ostatecznie przywrócony dopiero w godzinach porannych, co na pewno przyniosło uciążliwości dla innych użytkowników drogi.