Zidentyfikowano i zatrzymano mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie w dzielnicy Gdańsk-Zaspa

Siły policyjne z Gdańska zakończyły poszukiwania związane z wydarzeniem, które miało miejsce w czerwcu na Zaspie – jednej z gdańskich dzielnic. Mężczyznę w wieku 44 lat dotkliwie pobito, a następnie pozostawiono w stanie krytycznym. Jak donosi aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, jednego z uczestników tego przestępstwa udało się zatrzymać niedługo po incydencie. Drugi natomiast był przedmiotem nieustannej policji.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej dokładnie prześledzili dostępne nagrania z monitoringu i szczegółowo przeanalizowali zgromadzone dotychczas dowody. Dzięki skrupulatnej pracy i precyzyjnemu rozpoznaniu zidentyfikowali drugiego ze sprawców pobicia. Okazało się, że jest to pseudokibic jednego z lokalnych klubów piłkarskich.

W toku prowadzonych badań wyszło na jaw, że ten sam mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw. W marcu 2023 roku, mimo sądowego zakazu, uczestniczył w meczu piłki nożnej. Kolejny czyn zabroniony z jego strony miał miejsce na terenie dzielnicy Osowa, gdzie został zatrzymany we wtorek przez gdańską policję.

33-latek usłyszał zarzuty udziału w pobiciu, który miał charakter chuligański, a także złamania postanowień sądowych zakazujących mu wstępu na imprezy sportowe. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozi mu kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności.