Złodziej kart płatniczych w rękach gdańskiej policji: grozi mu do 10 lat więzienia

Gdańska policja poinformowała o zatrzymaniu 37-letniego mężczyzny, mieszkańca Gdańska, podejrzewanego o przestępstwa związane z kradzieżą i nielegalnym użyciem karty bankowej. Poszkodowana straciła kwotę rzędu kilkuset złotych. Dzięki determinacji i staraniom śledczych, podejrzany usłyszał aż dziewięć zarzutów. W świetle prawa, za przestępstwo takie jak kradzież z włamaniem, sprawcy może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada 2023 roku, do gdańskiej jednostki policji zgłosiła się pokrzywdzona kobieta, informując o utracie swojej karty płatniczej. Sprawa została przyjęta do dalszego prowadzenia przez detektywów z komisariatu w Oruni. Wykazali się oni niezwykłą skrupulatnością i zaangażowaniem podczas dochodzenia, zdobywając i weryfikując mnóstwo informacji na temat tego incydentu i jego sprawcy. Zebrali i dokładnie przeanalizowali materiały z nagrań monitoringu. Dzięki temu oraz skutecznej pracy operacyjnej, udało im się ustalić tożsamość podejrzanego i przystąpić do jego poszukiwań.

Poszukiwany 37-latek wpadł w ręce prawa podczas jednej z kontroli adresowych na terenie Oruni, przeprowadzonych w ostatni poniedziałek. Mężczyzna został aresztowany i postawiono mu łącznie dziewięć zarzutów, opartych na dowodach zgromadzonych przez policję. Odpowie on przed sądem za kradzież karty płatniczej i wykonanie za jej pomocą nieautoryzowanych transakcji. Jak ustalono, złodziej skorzystał z karty osiem razy tego samego dnia, co jest traktowane jako kradzież z włamaniem. Za takie przestępstwo możliwa jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.