Zuchwała akcja złodziei w Gdańsku: Próba kradzieży 125 metrów kabla telekomunikacyjnego

Trojga przestępców z miasta Gdańsk odważyło się na niecodzienny skok – postanowili ukraść kabel telekomunikacyjny. W tym celu dwóch z nich zeszło do studzienki, podczas gdy trzeci pełnił rolę strażnika. Nieszczęśliwie dla nich, ich działania wpadły w oko patrolującym w pobliżu funkcjonariuszom policji.

W nocy z 29 lutego na 1 marca, policjanci z Przymorza przerwali próbę kradzieży 125 metrów kabla telekomunikacyjnego przez grupę mężczyzn. Na miejscu zdarzenia mundurowi zastali dwóch przestępców wewnątrz studzienki i jednego pełniącego rolę obserwatora.

19-letni strażnik, który miał za zadanie monitorować sytuację, zaczął zachowywać się nerwowo na widok policjantów. Funkcjonariusze skontrolowali jego tożsamość, po czym odkryli, że dwójka starszych mężczyzn przebywała w środku studzienki i usiłowała wykraść kabel. Zostali oni natychmiast zatrzymani i aresztowani. Policjanci odnaleźli przy nich również wyciągarkę łańcuchową i haki do podnoszenia pokryw studzienek.

Cała grupa trafiła do aresztu i usłyszała zarzut próby kradzieży kabla telekomunikacyjnego o długości 125 metrów, którego wartość wynosiła 5300 złotych. Wyciągnięcie kabla mogłoby wywołać poważne zakłócenia w działaniu sieci. Za ten czyn grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.