Skatepark przy ulicy Lenartowicza: Przebudowa miejskiego boiska z inicjatywy Budżetu Obywatelskiego

Zaczynają się prace budowlane na przyszłym skateparku, który znajduje się pomiędzy torami kolejowymi a tramwajowymi, a także blokami mieszkalnymi przy ulicy Lenartowicza. Miejsce to zostało wybrane jako idealne dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, którzy chcą spędzać tam swój wolny czas. Wyboru tego konkretnego miejsca dokonali sami mieszkańcy podczas głosowania na propozycje do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

Pierwotnie, teren ten pełnił rolę boiska z nawierzchnią asfaltową. Jednak z powodu braku utrzymania i regularnej eksploatacji, nawierzchnia stała się niebezpieczna i nieprzyjazna dla użytkowników. Boisko zarósł chwasty, a jego ogólny stan techniczny uległ pogorszeniu. W rezultacie, przez dłuższy czas obiekt ten pozostawał niewykorzystany i zapomniany.

Nowo planowany skatepark ma przynieść odmianę. Będzie składał się z betonowej płyty, na której znajdować będą się różnorodne przeszkody, również wykonane z betonu. Obiekt ten zostanie zaprojektowany tak, aby mógł służyć do uprawiania różnych form aktywności – jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX.