21-latek i jego 18-letnia towarzyszka staną przed sądem za kradzież samochodu o wartości 50 tysięcy złotych

Po udanym śledztwie, policjanci z Gdańska zatrzymali parę młodych ludzi, 21-letniego mężczyznę i 18-letnią kobietę, którzy podejrzewani są o kradzież samochodu z włamaniem. Wartość skradzionego pojazdu to około 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, wobec mężczyzny zostaną postawione zarzuty kierowania pojazdem bez uprawnienń.

Podczas patrolu okolic ulicy Angielska Grobla, w poniedziałkowe popołudnie, detektywi dostrzegli mężczyznę za kierownicą renault clio. Ten sam mężczyzna już wcześniej był przez nich zatrzymywany za prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień. Dodatkowo, teraz 21-letni kierowca poruszał się z nadmierną prędkością, stwarzając potencjalne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji i zatrzymali go do kontroli. Szczególny alarm wzbudziła u funkcjonariuszy rozbita boczna szyba oraz młotek znajdujący się wewnątrz samochodu. Wszystko to nasunęło podejrzenie, że samochód mógł zostać skradziony. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, kontaktując się z pracownikiem firmy, która wynajmowała ten pojazd. Zarówno 21-latek, jak i 18-latka, którzy podróżowali tym samochodem, zostali zatrzymani. Straty poniesione przez firmę wynajmującą auto, spowodowane rozbiciem szyby, oszacowano na blisko 940 złotych.

Wczoraj, młodzi przestępcy usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem do samochodu. Dodatkowo, 21-latek musi liczyć się z konsekwencjami prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez odpowiednich uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Oznacza to, że minimalna grzywna za taki czyn wynosi 1500 złotych, natomiast maksymalna może sięgać nawet 30 tysięcy złotych. Ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.