26-letni kierowca stracił prawo jazdy za potrącenie starszej kobiety i ucieczkę z miejsca wypadku

Siły policyjne skutecznie zidentyfikowały mężczyznę siedzącego za kółkiem, który jest odpowiedzialny za potrącenie starszej pani na chodniku na ulicy Szopińskiego w Kościerzynie. Kierowca, 26-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, został przesłuchany i wkrótce stawi się przed sądem. Na szczęście, obrażenia, jakich doznała 75-letnia kobieta, nie były tak poważne, jak to początkowo wyglądało.

Na miejscu zdarzenia doszło do tego nieszczęśliwego incydentu dzień przed ostatnim dniem roku, w centralnej części Kościerzyny na ulicy Szopińskiego. Młody kierowca tłumaczył, że nie zauważył starszej kobiety, gdy cofał pojazd na chodniku. Nie zdając sobie sprawy, że ją uderzył, oddalił się z miejsca zdarzenia. Seniorce przypadło niemiłe doświadczenie znalezienia się pod podwoziem samochodu dostawczego oraz doznania urazów ciała, które na szczęście nie okazały się zagrożeniem dla jej życia.

Po incydencie, policjanci natychmiast zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie. To pozwoliło na ustalenie tożsamości kierowcy samochodu dostawczego i wezwanie go do komendy. Jak informuje aspirant sztabowy Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, 26-latek już stracił prawo jazdy i teraz będzie prowadzone postępowanie w sprawie wykroczenia drogowego. Cała sprawa ostatecznie zostanie rozwiązana przez sąd.

26-letniemu mężczyźnie grozi surowa kara finansowa do 30 tysięcy złotych oraz możliwość utraty prawa jazdy na okres aż trzech lat.