Ukraiński mężczyzna, pilnujący "porządku", doprowadził do zniszczenia jedenastu samochodów

W Gdańsku Osowej doszło do nietypowego incydentu, kiedy pijany 40-letni mężczyzna pochodzący z Ukrainy uszkodził jedenaście samochodów. Został on zatrzymany przez służby policyjne i odpowiedział na postawione mu zarzuty. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że jego celem była troska o porządek w osiedlowej społeczności, co skłoniło go do działania na własną rękę.

Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie w pierwszych godzinach Nowego Roku. Mężczyzna był podejrzewany o niszczenie zaparkowanych przy ulicy Kadetów samochodów za pomocą kija bejsbolowego. Jak relacjonuje podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku: „Na miejsce została skierowana patrolowo-interwencyjna grupa oficerów z komisariatu w Osowej. Podczas przeszukania terenu w jednym ze zdemolowanych pojazdów zauważyli pasażera, który wyglądał jak opisany sprawca.”

Zatrzymany obywatel Ukrainy okazał się być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało obecność dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Policja zabezpieczyła także kij bejsbolowy, który służył do naruszenia mienia. Okazało się, że sprawca uszkodził jedenaście samochodów marek Toyota i Opel, uderzając w nie kijem. W wyniku jego działań w pojazdach zostały wybite szyby, zniszczone lusterka i tylne lampy. Całkowite straty wynikające z tych zniszczeń szacowane są na blisko 140 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu, podejrzany został postawiony w obliczu jedenastu zarzutów zniszczenia mienia. Za takie przestępstwo grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.