Całkowite zablokowanie trasy Swołowo-Starkowo w wyniku porannego wypadku

Trasa łącząca miejscowości Swołowo i Starkowo jest całkowicie nieprzejezdna po wypadku, do którego doszło rano. Uległ mu pojazd ciężarowy, a informacje na temat tego incydentu dotarły do policji około godziny 8 rano.

Policjanci z drogówki w Słupsku natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują, że 44-letni kierowca ciężarówki marki Volvo z przyczepą nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Mężczyzna ten staranował audi, które było prowadzone przez 36-letnią kobietę zmierzającą w kierunku Ustki. Informacje te przekazał Jakub Bagiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Kobieta, która prowadziła audi, została przewieziona do szpitala i obecnie jest pod opieką lekarzy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy realizują czynności mające na celu dokładne ustalenie okoliczności zdarzenia.

Z uwagi na przewróconą naczepę i rozsypujący się po jezdni ładunek, którym było wapno, droga od miejsca zdarzenia w stronę Starkowa jest całkowicie zablokowana.