Dziesiąta edycja kampanii Rowerowy Maj: aktywny dojazd do szkoły z atrakcyjnymi nagrodami

W tym roku mamy przyjemność zapowiedzieć dziesiątą już edycję inicjatywy pod nazwą „Rowerowy Maj”. Celem tej kampanii jest zachęcenie uczniów i przedszkolaków do aktywnego przemieszczania się do szkół i przedszkoli, czy to na rowerach, hulajnogach, rolkach lub deskorolkach. Kampania ta rozpoczyna się wraz z nadejściem maja a zakończy 29 dnia tego miesiąca.

Zasady konkurencji ustanowione w ramach programu są przejrzyste i proste do zrozumienia. Każdy mały uczeń, student czy nauczyciel, który w maju podejmie decyzję o aktywnym uczestnictwie w kampanii i dostanie się do szkoły na rowerze, rolkach, hulajnodze lub deskorolce, otrzyma specjalne naklejki, które można dodać do indywidualnego dzienniczka rowerowego oraz na plakat klasowy. Na tych, którzy zdobędą najwięcej punktów, czekają atrakcyjne nagrody. W tegorocznej edycji planujemy zaangażowanie aż 220 placówek z Gdańska.

Inicjatywa „Rowerowy Maj” została po raz pierwszy zorganizowana w 2014 roku i początkowo odbywała się tylko w Gdańsku. Od tamtej pory, liczba miast uczestniczących w kampanii regularnie wzrasta. Do tej pory, liczba aktywnych uczestników przekroczyła 259 tysięcy, a łączna ilość podróży do szkoły lub przedszkola wyniosła blisko 9 milionów.

W dziesiątej edycji inicjatywy bierze udział rekordowa liczba gdańskich placówek – 124 przedszkoli i 96 szkół podstawowych. Dla porównania, w roku 2023 zgłosiło się do udziału 206 placówek, a w 2022 roku – zaledwie 190.