Tragiczne zdarzenie na obwodnicy w pobliżu Matarni – reanimacja kierowcy po kolizji

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce na obwodnicy niedaleko dzielnicy Matarnia. Doszło tam do groźnej kolizji, w wyniku której dwa pojazdy znalazły się w bezpośrednim kontakcie ze sobą. Wydarzenie to miało poważne konsekwencje dla jednego z uczestników – kierowcę jednego z pojazdów musiano poddać procesowi reanimacji.

Sytuację tę potwierdziła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej działająca na terenie miasta Gdańsk. Zgodnie z ich raportem, na obwodnicy trójmiejskiej, dokładniej w okolicach węzła drogowego Matarnia, doszło do kraksy. Pojazd osobowy znalazł się w bezpośredniej kolizji z samochodem ciężarowym.

Prowadzący drugi z zaangażowanych pojazdów nagle stracił przytomność, co wymagało natychmiastowego pospieszenia mu z pomocą. Konieczna okazała się resuscytacja, która została przeprowadzona na miejscu zdarzenia. Po jej przeprowadzeniu, poszkodowany kierowca został ewakuowany śmigłowcem ratunkowym i natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.